loading

O nas

Najwyższe standardy usług i bezpieczeństwa

Wyposażenie

Sprzęt stomatologiczny

Stomed posiada nowoczesny sprzęt stomatologiczny,
cyfrowy aparat rentgenowski do wykonywania zdjęć zębowych,
skaner wewnątrzustny, stomatologiczny mikroskop zabiegowy,
mikrosilnik endodontyczny, endometry, system płynnej gutaperki,
piezotome, fizjodyspensery, kautery, artykulatory i łuki twarzowe, pulptester, vita easyshade, lasery biostymulacyjne, detektor próchnicy,
pentamix 2 i 3, autoklawy, lampy bakteriobójcze,
źródło tlenu medycznego (z atestem) z reduktorem.

Bezpieczeństwo

Dezynfekcja i sterylizacja


Aby zapewnić najwyższe bezpieczeństwo zabiegów wykonywanych w Stomedzie przykładamy szczególną wagę do procesów sterylizacji i dezynfekcji. W gabinetach są zainstalowane nowoczesne przepływowe lampy bakteriobójcze, wirusobójcze i grzybobójcze.
Po każdej wizycie przy użyciu preparatów antyseptycznych przygotowywany jest fotel i unit dla kolejnego pacjenta.
W procesie dezynfekcji narzędzia są poddawane antyseptyce w specjalnych pojemnikach przy pomocy różnych, zależnie od rodzaju dezynfekowanych narzędzi preparatów dezynfekcyjnych. Następnie są myte według schematu wymaganego przez Stacje Sanitarno-Epidemiologiczną i pakowane w specjalne torebki foliowo-papierowe ze wskaźnikami potwierdzającymi przebieg procesu sterylizacji w autoklawach. Prowadzona jest elektroniczna dokumentacja z każdego procesu, a każdy pakiet jest opatrzony w datę sterylizacji i podpis osoby przeprowadzającej aseptykę. Pacjent jest proszony o obejrzenie zestawów przed zabiegiem i podpisanie oświadczenia.
Co miesiąc wysyłane są specjalistyczne wskaźniki (sporal) do Pracowni Mikrobiologicznej w celu kontroli poprawności sterylizacji. Każde narzędzie, mikrosilnik, kątnica, prostnica, wszystkie narzędzia są sterylizowane przed użyciem u następnego pacjenta.
Zabiegi chirurgiczne odbywają się przy zachowaniu najwyższej aseptyki.

Ochrona danych osobowych

Zapoznaj się z zasadami ochrony danych osobowych stosowanych w naszym gabinecie.