bezbolesna i profesjonalną opieka stomatologiczna
Implanty
IMPLANTY
Najnowocześniejsza i najbardziej naturalna metoda zastępowania utraconych zębów.
W Stomedzie przede wszystkim zajmujemy się wprowadzaniem wszczepów zębowych, jak również ortodontycznych.
Pracujemy głównie na systemach MIS C1 i K3PRO.
Implanty są dwufazowe, co oznacza, że od momentu wszczepienia do chwili obciążenia protetycznego musi upłynąć okres kilku miesięcy (zazwyczaj 3-6) podczas, których tytanowy wszczep połączy się z kością (osteointegracja), zjawisko to monitorujemy kontrolnymi, cyfrowymi zdjęciami RTG. Gdy implant z kością, tworzy już solidną podstawę przystępujemy do mocowania pracy protetycznej (korony lub mostu).
Implantologią zajmuje się u nas:
prof. dr hab. n. med. Marcin Kozakiewicz
specjalista chirurgii stomatologicznej i chirurgii szczękowo-twarzowej
Przebieg leczenia
Pacjent “implantologiczny” od pierwszej konsultacji, poprzez zabieg chirurgiczny, protetykę, aż do kontrolnych spotkań w pracowni RTG jest leczony w Stomedzie.
Pierwsza wizyta jest konsultacją chirurgiczną (koszt 250zł) odbywa się w wybrane wtorki miesiąca po uprzednim telefonicznym ustaleniu terminu. Uprzejmie prosimy o zgłaszanie się na spotkanie z obrazem radiologicznym, najchętniej z tomografią stożkową- CBCT.
Przed przystąpieniem do zabiegu implantologicznego prosimy pacjentów o wykonanie badań laboratoryjnych i badania densytometrycznego, których wyniki informują lekarza o sprawności gospodarki wapniowo-fosforanowej organizmu.
Przed każdym zabiegiem implantologicznym pacjent proszony jest o przeczytanie i podpisanie Zgody na zabieg.
Co dalej po zabiegu?
Po zabiegu pacjent umawiany jest na bezpłatne zdjęcie szwów po 7-14 dniach, na bezpłatną kontrolę RTG oraz na spotkania protetyczne, w zależności od typu wykonywanej pracy są to 3 do 5 spotkań (odsłonięcie implantu, wyciski, przymiarki i oddanie pracy).
Kontrolne, bezpłatne badania po protetycznym obciążeniu implantu umawiane są zgodnie z ustalonym harmonogramem przez kilka lat.
Jeśli pacjent nie zgłosi się w ustalonym wcześniej terminie, kolejny termin nie jest umawiany automatycznie- nie dopilnowanie kontrolnego spotkania może nieść za sobą konsekwencje w postaci niezauważonych w porę niepokojących zmian, często nie odczuwanych somatycznie przez pacjenta.
W razie przeoczenia terminu, uprzejmie prosimy o wyznaczenie kolejnego spotkania.
Badania do zabiegu implantologicznego
- stężenie wapnia i fosforanów w surowicy krwi
- wydalanie wapnia i fosforanów w dobowej zbiórce moczu
Zbiórkę dobową moczu przeprowadza się dokładnie w okresie 24 godzin.
Na przykład: w poniedziałek rano, o godzinie 7:00 pierwszą, poranną, porcję moczu należy odrzucić, czyli oddać do muszli klozetowej. Każdą następną porcję moczu należy oddać w całości do pojemnika, uprzednio starannie umytego bez użycia detergentów. Czynność tą należy powtarzać, aż do następnego dnia. We wtorek rano, do godziny 7:00 oddany mocz jest ostatnią porcją, którą należy oddać do pojemnika. Pojemnik w czasie przeprowadzanej zbiórki powinien znajdować się w chłodnym i zacienionym pomieszczeniu. Po zakończeniu zbierania moczu należy dokładnie wymieszać całą zawartość pojemnika, zmierzyć objętość, a następnie odlać próbkę (około 50-100ml) do naczynia – takiego jak w badaniu ogólnym moczu, i dostarczyć do laboratorium. Na pojemniku muszą znaleźć się dane osoby badanej, należy bezwzględnie podać dokładny czas rozpoczęcia i zakończenia zbiórki oraz całkowitą objętość zebranego moczu. Jeżeli z jakiejś przyczyny choćby jedna porcja moczu oddana w czasie dokonywanej zbiórki, nie została oddana do pojemnika przeznaczonego do zbierania moczu, badanie nie będzie dokładne i powinno być powtórzone innego dnia. - PTH (parathormon)
- TSH (hormon tyreotropowy)
- witamina 25(oh)D total
- lipidogram (LDL, HDL, Trójglicerydy)
- hemoglobina glikowana
- morfologia
- poziom: Na, Cl, K
- APTT
- INR
- densytometria (w zależności od wieku: do 65roku życia z odcinka lędźwiowego kręgosłupa, od 65 roku życia z szyjki kości udowej)
Czas oczekiwania na wyniki około 2 dni
- stężenie wapnia i fosforanów w surowicy krwi
- TSH (hormon tyreotropowy)
- PTH (parathormon)
- witamina 25(OH)D total
- osteokalcyna
- karboksytermialny telopeptyd kolagenu I (ICTP)
- lipidogram (LDL, HDL, Trójglicerydy)
- hemoglobina glikowana
- morfologia
- poziom: Na, Cl, K
- APTT
- INR
- densytometria (w zależności od wieku: do 65roku życia z odcinka lędźwiowego kręgosłupa, od 65 roku życia z szyjki kości udowej)
Czas oczekiwania na wyniki około 14 dni.
Wszystkie badania można wykonać w Klinice Zdrowej Kości: Łódź, Kowalska 3 tel. 535 324 093, odbiór wyników jest możliwy także drogą elektroniczną lub w każdym laboratorium preferowanym przez Państwa.
Ważne, aby wykonać wszystkie badania z wybranego pakietu, a ich wyniki przesłać e-mail stomed@stomed.org.pl
Konsultacje zdalne
Drodzy Pacjenci, istnieje możliwość konsultacji zdalnej (150zł) u prof. Kozakiewicza.
Za konsultację mailową należy uiścić wpłatę na nr konta 25 1140 2004 0000 3202 7663 1496, wysłać obraz radiologiczny, opis problemu i dowód ww przelewu na maila: stomed@stomed.org.pl
Stożkową tomografię komputerową (CBCT) należy wysłać przez np. WeTransfer (dla laików na naszym fanpage (Stomed Łódź-Retkinia) instrukcja krok po kroku, jak poradzić sobie z wysyłką plików)
Paragon/faktura do odebrania w każdej chwili.
Cennik
-
Konsultacja implantologiczna, chirurgiczna 250 - 500 zł
-
Wprowadzenie implantu 3500 zł
-
Odsłonięcie implantu 100 zł
-
Korona na implant metalowo-porcelanowa z abutmentem(filarem) 2500 zł
-
Wprowadzenie implantu ortodontycznego 500 zł
-
Kontrola po zabiegu chirurgicznym 50 zł
Szczegółowe koszty do ustalenia w gabinecie
Jeśli masz pytania, zapraszamy do kontaktu z naszą Rejestracją.
Kontakt
tel: 42 686 80 14 e-mail: stomed@stomed.org.pl
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.